ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

ΑΟ ΕΛΛΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ

Κυριακή 20 Μαρτίου 2016

25η ΑΓΩΝ. ΑΟ ΕΛΛΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ - ΑΕ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ. Απόδραση από το Ορυζομύλων η ΑΕ Περάματος…

Ματς για γερά νεύρα έγινε στο Ορυζομύλων, με την ΑΕ Περάματος να παίρνει στο τέλος τη νίκη κόντρα στην Ελλάς Ποντίων με 3-2.

Η Ελλάς Ποντίων άνοιξε το σκορ με τον Λαβρένιουκ στο 44΄.
Στην επανάληψη το Πέραμα ισοφάρισε σε 1-1 με τον Μικρούλη στο 73΄ και λίγα λεπτά αργότερα, ο Μαούνης στο 79΄ έβαλε μπροστά τους «κιτρινόμαυρους» με σκορ 1-2.
Στο 86΄ο Τσιρκινίδης ισοφάρισε  σε 2-2 για την Ελλάς Ποντίων.
Ωστόσο το Πέραμα κατάφερε τελικά να φύγει με τους τρεις βαθμούς της νίκης χάρη στο γκολ του Κολιούση στο 90΄+.
Δοκάρι για το Πέραμα στο 61’ με τον Κολέζι.

ΑΟ ΕΛΛΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ: Ναβροζίδης (λ.τρ. 15΄ Πυρένης), Παπαδόπουλος Χ., Κίτσος, Αργυρόπουλος, Παπαδόπουλος Λ., Τσέλιος, Τσιρκινίδης, Ηλιαδάκης (λ.τρ. 56΄ Τσεσμελόγλου), Κάτσικας (λ.τρ. 26΄ Τριανταφυλλίδης), Λαβρένιουκ, Γεωργιόπουλος.

ΑΕ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ: Λαγκαδίτης, Παναγιωτάκης, Καλιακούδας, Φέκος, Μαούνης, Κουτσογιαννόπουλος, Μικρούλης(83΄ Κωνσταντακόπουλος), Κολέζι, Κολιούσης, Κούσης(90΄+ Λαθούρης), Φασιλής(λ.τρ. 29΄ Παπαδόπουλος).