ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

ΑΟ ΕΛΛΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ

Κυριακή 6 Μαρτίου 2016

23η ΑΓΩΝ. ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΑΛΗΣ - ΑΟ ΕΛΛΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ.Σημαντική εκτός έδρας νίκη.

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη πέτυχε η Ελλάς Ποντίων με αντίπαλο τον Άρη Αμφιάλης με σκορ 2-3.

Χωρίς ουσία κύλησε το πρώτο ημίχρονο καθώς και οι δύο ομάδες δεν  μπόρεσαν να δημιουργήσουν ευκαιρίες στην αντίπαλη εστία. Στη μοναδική φάση του πρώτου ημιχρόνου ο Άρης Αμφιάλης άνοιξε το σκορ, 1-0 με τον Μηνόγιαννη στο 33’.
Στην επανάληψη όμως  η Ελλάς Ποντίων ανέβασε ρυθμό και απόδοση και κατάφερε με τον Ηλιαδάκη στο 48’ και στο 55’ την ανατροπή του σκορ σε 1-2.
Στο 68’ ο Τριανταφυλλίδης με απευθείας φάουλ ανέβασε το σκορ στο 1-3.
Το τελικό 2-3 διαμόρφωσε στης καθυστερήσεις του αγώνα ο Παπαδόπουλος για τον Άρη.

ΑΡΗΣ ΑΜΦΙΑΛΗΣ: Αλεξόπουλος, Χούσος, Μπολώτης, Προδρομίδης, Μηνόγιαννης, Παπαδόπουλος, Σβώλης(70’ Πόλιας), Πετρόγκωνας, Γεωργαλάκης, Ταλαμπέκος(62’ Μπάχος), Πολυχρονάκης(79’ Ασλάνογλου).

ΑΟ ΕΛΛΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ: Πυρένης, Τσεσμελόγλου, Κίτσος, Αργυρόπουλος, Παπαδόπουλος Χ., Τσέλιος, Τσιρκινίδης, Ηλιαδάκης,Γεωργιόπουλος (68' Λάβρενιουκ), Τριανταφυλλίδης (82' Δημητρίου), Κάτσικας (72' Μωυσιάδης Π.).