ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

ΑΟ ΕΛΛΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ

Τετάρτη 14 Οκτωβρίου 2015

2η αγων. ΑΟ ΕΛΛΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ - ΑΕ ΑΙΓΙΝΑ (εξ αναβολής). Έκανε το δύο στα δύο στο Ορυζομύλων.

Μοιρασμένο το πρώτο ημίχρονο και για της δυο ομάδες, χωρίς ωστόσο τη κλασική ευκαιρία για να πετύχουν κάποιο γκολ.

Στην επανάληψη η Ελλάς Ποντίων μπήκε δυνατά και κατάφερε στο 56’ ο Τριανταφυλλίδης με δυνατό σουτ και στο 63’ ο Ζαχαρόπουλος με πλασέ να διαμορφώσουν το τελικό 2-0 διπλασιάζοντας τις επιτυχίες της σε ισάριθμα παιχνίδια .

ΑΟ ΕΛΛΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ: Πυρένης, Γεωργιόπουλος, Κίτσος, Αργυρόπουλος, Παπαδόπουλος Λ., Τσέλιος, Τσιρκινίδης, Ηλιαδάκης, Ζαχαρόπουλος(72’ Μπίτσας), Τριανταφυλλίδης(85’ Κουτσουναμέντος), Παπαποστόλου(76’ Σταύρου).

ΑΕ ΑΙΓΙΝΑ: Μπακόμητρος Κ., Τζιώτης, Κάτσας, Πάλλης Μπακόμητρος Ν., Παπαδόπουλος (67’ Τσάνης), Πασχάλης, Ντραγκότι(54’΄Γιαννούλης), Κουβάτσος, Τρίμπος, Ρούσσος(60’ Γκοτζούλιας).

Η νίκη αυτή είναι αφιερωμένη στον ποδοσφαιριστή Γιάννη Αργυρόπουλο και στον έφορο ιματισμού Γιάννη Χαλκίδη. Είχαν Γεννέθλια σήμερα.