ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

ΑΟ ΕΛΛΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ

Κυριακή 29 Μαρτίου 2015

28η αγων. Είχαν τον τελευταίο λόγο οι παίχτες της Ελλάς κόντρα στο Ήφαιστο.

Αν και προηγήθηκε δυο φορές ο Ήφαιστος, τελικά γνώρισε την ήττα με 3-2 με την χαριστική βολή του Ηλιαδάκη στο 94'.

Το σκορ άνοιξε για τον Ήφαιστο στο 23’ ο Χανιώτης για να έρθει με την έναρξη του 2ου ημιχρόνου ο Τσιρκινίδης στο  47’ να κάνει το 1-1. Ο Γκίλας ξαναέδωσε το προβάδισμα στον Ήφαιστο σε 1-2 με πέναλτι στο 75’. Λίγα λεπτά μετά την είσοδο του, ο Μπίτσας ισοφάρισε 2-2, στο 79’.
Την χαριστική βολή έδωσε ο Ηλιαδάκης στο 90+ κάνοντας το  3-2 και να γκρεμίσει τα όνειρα του Ήφαιστου για ένα θετικό αποτέλεσμα.

ΕΛΛΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ: Λευκόπουλος, Μαυρέλος(76' Μπίτσας), Κίτσος, Δημητρούκας, Παπαδόπουλος Λ., Τσέλιος, Τσεσμελόγλου(46' Τσιρκινίδης), Ηλιαδάκης, Καραμανίδης, Αθανασιάδης, Κάτσικας(65' Κουτσουναμέντος).

ΗΦΑΙΣΤΟΣ: Κουμέντος, Παχός, Άννινος, Κουτσόπουλος, Γκρέκος, Χανιώτης, Γιώτης, Κουτσόγιωργας(58' Γιακουμάκης), Κόκκαλας(90' Βλάσσης), Γκίλας, Σαλκετζής (76' Ζιώτης).