ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

ΑΟ ΕΛΛΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ

Κυριακή 7 Φεβρουαρίου 2016

19η ΑΓΩΝ. ΑΕ ΝΙΚΑΙΑ - ΑΟ ΕΛΛΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ. Σπουδαία εκτός έδρας νίκη.

Σπουδαία εκτός έδρας νίκη με 3-1 επί της ΑΕ Νίκαιας πέτυχε η Ελλάς Ποντίων στο γήπεδο της Δραπετσώνας.

Οι ποδοσφαιριστές της Ελλάς Ποντίων μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και κατάφεραν να προηγηθούν στο 16’ με ωραίο πλασέ του Κάτσικα 0-1.
Πέντε λεπτά αργότερα (21’) ο Τσιρκινίδης με δυνατό σουτ τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι.
Στο 40’ η κάθετη πάσα του Περιβολάρη έβγαλε τετατετ τον Κάτσικα και με ωραίο ψηλοκρεμαστό πλασέ έκανε το 0-2.
Λίγο πριν το ημίχρονο, στο 44’ ο Τσιρκινίδης μετά από σέντρα του Τριανταφυλλίδη με κεφαλιά έκανε το 0-3.
Ο ρυθμός του παιχνιδιού άλλαξε στο 2ο ημίχρονο, καθώς οι γηπεδούχοι παρότι βελτιώθηκαν και στο 66’ κατάφεραν να μειώσουν το σκορ με σουτ του Σταυράκογλου σε 1-3, οι παίκτες τις Ελλάς Ποντίων κράτησαν τον έλεγχο του παιχνιδιού μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή.

ΑΕ ΝΙΚΑΙΑ: Μέμπελι, Τζαβάρας(42’ Μαλιώτης), Λαουτάρης, Δασκαλάκης, Κιουράνης, Τριανταφύλλου(75’ Δρυμωνίτης), Χατζής(75' Βαλσαμάκης), Καλογήρου, Σταυράκογλου, Φύπε, Βικάτος.

ΑΟ ΕΛΛΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ: Πυρένης, Τσεσμελόγλου Σ., Περιβολάρης, Αργυρόπουλος, Παπαδόπουλος Λ.(46’ Πετανίδης), Τσέλιος, Τσιρκινίδης, Ηλιαδάκης, Μωϋσιάδης Κ., Τριανταφυλλίδης(84’ Τσεσμελόγλου Γ.), Κάτσικας(72΄Μωϋσιάδης Π.).