ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

ΑΟ ΕΛΛΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ

Σάββατο 3 Οκτωβρίου 2015

1η αγων. ΑΟ ΕΛΛΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ - ΕΙΡΗΝΗ 2005. Πρεμιέρα με νίκη στο Ορυζομύλων.

Με το δεξί ξεκίνησε στο πρωτάθλημα η Ελλάς Ποντίων νικώντας την Ειρήνη 2005 με σκορ 2-1.

Παρά το άγχος της πρεμιέρας η Ελλάς Ποντίων κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης απέναντι στην αξιόμαχη Ειρήνη 2005
Το σκορ άνοιξε 26’ ο Τριανταφυλλίδης με πλασέ, μετά από σέντρα του Κίτσου.
Λίγο πριν το ημίχρονο ο Τσιρκινίδης με πλασέ στο άδειο τέρμα ανέβασε το σκορ στο 2-0.
Στην επανάληψη η Ειρήνη 2005 μπήκε δυνατά και κατάφερε να μειώσει σε 2-1 με τον Δερματά στο 53’.
Στη συνεχεία η Ειρήνη 2005 προσπάθησε να ισοφαρίσει, αλλά τις κλασικές ευκαιρίες για περισσότερα γκολ της έχασε η Ελλάς Ποντίων με τους Τσιρκινίδη και Κάτσικα.
Τελικό σκορ 2-1.

ΑΟ ΕΛΛΑΣ ΠΟΝΤΙΩΝ : Πυρένης, Γεωργιόπουλος, Κίτσος, Παπαδόπουλος Χ., Παπαδόπουλος Λ., Τσέλιος, Τσιρκινίδης, Ηλιαδάκης, Ζαχαρόπουλος(54’ Κάτσικας), Τριανταφυλλίδης(84’ Κουτσουναμέντο), Παπαποστόλου(61’ Τσεσμελόγλου).

ΕΙΡΗΝΗ 2005 : Αλεξάκης, Κουκουνάκης, Δερμεντζόγλου, Κούμης(70’ Τάτσιος), Καμαράδος Ε., Collakou(76’ Ευθύμερος), Δερματάς, Τσικώνης, Θηραίος(67’ Μαυρουδής), Αρχοντίδης, Καμαράδος Χ..